7.09.2020 r. kolejne warsztaty dla nauczycieli w ramach Szkoły Ćwiczeń zorganizował Zielonogórski Ośrodek Kultury. 

Pierwsza część odbyła się w Centrum Przyrodniczym, gdzie nauczyciele mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat geoinformatyki, jej wykorzystania w planowaniuprzestrzennym i badaniach naukowych oraz w nauczaniu informatyki oraz innych przedmiotów. Odbyły się także praktyczne ćwiczenia w zakresie inwentaryzacji przyrodniczych, gromadzenia i wykorzystania danych przestrzennych w praktyce.

Kolejna część zajęć odbyła się w Planetarium Wenus, gdzie nauczyciele poznali World WideTelescope (WWT), jego zasoby oraz interfejs. Pod okiem specjalistów stworzyli nowy seans z wykorzystaniem WWT, wprowadzili grafiki do animacji oraz uczyli się dodawać do seansu muzykę i hiperłącza, a także obiekty 3D. Poznali także sposób tworzenia quizów w WWT.

Kategorie: Aktualności