Zakończyły się kursy kwalifikacyjne EDU COACH ICI – NOWY, TWÓRCZY WYMIAR EDUKACJI dla nauczycieli oraz dyrektorów szkół wspierających projekt ,,Szkoła Ćwiczeń w SP-18 w Zielonej Górze w województwie lubuskim’’.

Szkolenie prowadziłaLilianna Kupaj – dyrektor zarządzająca Szkoły Coachingu Lilianna Kupaj, prezes Fundacji Świadomego Rozwoju Edukacji, która jest akredytowanym Coach Master Trainer ICI, a także akredytowanym Coachem oraz  Superwizorem Izby Coachingu.

Szkolenie zakończyło się wydaniem dyplomu uprawniającego do wykonywania zawodu Coacha oraz  zaświadczenia MEN.

Wszyscy uczestnicy, którzy na ostatnich zajęciach przystąpili do egzaminu zdobyli międzynarodową akredytację i tytuł EduCoacha ICI!

PROGRAM SZKOLENIOWY DLA NAUCZYCIELI (60 GODZIN):

1. Organizacja przestrzeni coachingowej dla nauczycieli, budowanie relacje z klasą, wyznaczanie celów w coachingu.
  2. Komunikacja w coachingu edukacyjnym.
  3. Inteligencja emocjonalna nauczyciela.
  4. Modele coachingowe, wpływowe – mocne pytania.
  5. Wartości i przekonania w coachingu edukacyjnym.
  6. Sponsoring.

PROGRAM SZKOLENIOWY DLA DYREKTORÓW (120 GODZIN):

1. Coaching w szkole. Rola lidera w zarządzaniu zmieniającym się środowiskiem pracy.
  2. Czym jest, a czym nie jest coaching? Istota skutecznego coachingu w szkole.
  3. Poziomy skutecznego coachingu w szkole: Dyrektor szkoły – Nauczyciel – Uczeń.
  4. 11 kompetencji coachingowych w pracy dyrektora.
  5. Model rozmowy coachingowej wg GROW i DILTS.
  6. Coaching indywidualny w pracy dyrektora. Jak poprowadzić profesjonalną rozmowę coachingową z nauczycielem.
  7. Coaching całych zespołów nauczycielskich.
  8. Motywacja w pracy dyrektora – motywacyjne DNA nauczyciela.
  9. Jak motywować poszczególne typy osobowości?
  10. Przywództwo oraz inspiracja:
  11. Świadome budowanie autorytetu dyrektora,
  12. Budowanie tożsamości przywódczej.