ZAJĘCIA W CENTRUM NAUKI KEPLERA

4 listopada 2019 r. dwunastu nauczycieli Szkoły Ćwiczeń z SP-18 ponownie uczestniczyło w zajęciach przygotowanych przez Zielonogórski Ośrodek Kultury w Zielonej Górze – partnera naszego projektu.

W Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus mieliśmy okazję zapoznania się z nieastronomiczną zawartością programu DS 2. Obejrzeliśmy kilka ciekawych pokazów wybranej zawartości astronomicznej, geograficznej, a także biologicznej.

Zobaczyliśmy nową wersję symulatora kosmosu Dark Matter i poznaliśmy jego możliwości np. Data to Dome (zdjęcie/film bezpośrednio na kopułę), wyświetlanie modeli 3D.
Na koniec obejrzeliśmy film w wersji 3D „Capcom Go!”.

Druga część szkolenia to warsztaty w Centrum Przyrodniczym. Tutaj dowiedzieliśmy się o możliwościach wykorzystania różnych aplikacji w telefonie komórkowym, czy na tablecie do przeprowadzenia ciekawych zajęć z dziećmi. Wykonywaliśmy szereg eksperymentów z zakresu nauk przyrodniczych. Poznaliśmy podstawy teoretyczne i praktyczne mikroskopowania z wykorzystaniem mikroskopów biologicznych oraz adapterów umożliwiających zapis obrazu, a także możliwości zakładania prostych hodowli.

Zajęcia były bardzo ciekawe, a wszystkie pomysły wykorzystamy w swojej pracy.

21 października 2019 r. dwunastu nauczycieli Szkoły Ćwiczeń z SP-18 uczestniczyło w zajęciach przygotowanych przez Zielonogórski Ośrodek Kultury w Zielonej Górze – partnera naszego projektu.

Zajęcia rozpoczęły się w Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, gdzie zwiedziliśmy salę lotów kosmicznych, poznaliśmy, w jaki sposób powstają pokazy, jak działa multimedialny system projekcyjny DigitalSky 2 (DS 2). Uczestniczyliśmy w pokazach ,,na żywo’’.

Po zajęciach w Planetarium Wenus przeszliśmy do Centrum Przyrodniczego, aby zdobyć podstawy wiedzy o środowisku przyrodniczym, a także poznać kreatywne formy przekazywania wiadomości naszym uczniom. Poznaliśmy stanowiska interaktywne, a także źródła pozyskiwania informacji przyrodniczych.

Na koniec braliśmy udział w zajęciach praktycznych pod hasłem  „Woda w przyrodzie” . Wykonaliśmy szereg ciekawych doświadczeń, które na pewno wykorzystamy w swojej pracy.